Backpackers.lt

Mirties Slėnis. Karšta, apmirę ir slėnis…

Vieni linksmiausių vakarų JAV

Po Red Rock kanjono nusprendėme rasti privatų kempingą iš Good Sam’s campgrounds sąrašo. Pamėgome juos, nes net nakvodami palapinėje, galime džiaugtis dušu, šiluma bei internetu, o kartais net nemokamos kavos gauni.

mirties slėnis

Šį kartą radome jį prieš pat Mirties Slėnį – mūsų naująjį tikslą. Kempingas buvo vidury dykumos, Shoshone miestuke. Išsiskyrė jis tuo, kad net būnant dykumoje, šalia tyvuliavo dirbtinis prūdas, baseinas, kempingą dengė žalia žolė. Išsiskyrė ir tuo, kad čia praleidome dvi puikias dienas, netrukdomi rūpesčių ir puikios kompanijos apsupty.

mirties slėnis

Laužas, kepinti zefyrai ir dainos (alus irgi buvo)

Pirmas vakaras patiko tiek, kad nusprendėme pasilikti dar vieną. Kempingo valdytojas pasirodė labai susidomėjęs kelionėmis, šalia apsigyveno meksikiečių šeima.

Kol pasidarėme vakarienę, jau jautėme, kad teks daug bendrauti. Galop viskas pasisuko prie to, kad visa ispanų šeima, valdytojas bei kitas darbuotojas su gitara bei vynu apsupo mus prie laužo, kur gaminomės vakarienę.

mirties slėnis

Gitaristas pasirodo tikras muzikantas ir praeityje išleidęs albumų, su meksikiečių šeima juokėmės iš gyvačių, skorpionų bei kitų dykumos dalykų, o su valdytoju aptarinėjome Ameriką, jos keistenybes, skirtumus tarp valstijų ir leidome jam paneigti Europoje žinomus stereotipus.

mirties slėnis

Dieną džiugino vanzdys maldininkas ir garnys prūde. Naktį pešėsi pelėdos ir kaukė kojotai.

Mirties Slėnis

Po dviejų dienų vėl buvome pasiruošę nuotykiam. Mūsų jau laukė Mirties Slėnis. Temperatūra kaito. Buvo įdomu, kas bus toliau.

Tik įvažiavę į slėnį išvydome kojotą. Šis pakėlė akmenį, jį nunešė prie sudžiūvusio krūmo ir užkasė. Pakėlė kitą ir nubėgo prie kito krūmo. Toks ir buvo visas to Death Valley įspūdis… Žmonės ten važiuoja, kažkas ten vyksta, bet kodėl – velniai žino. O nuotrauką vistiek noris padaryti…

mirties slėnis

Giedrei kažkas įkando, kol bimbinėjome po druskynus. Arba tai buvo skruzdėlė, arba ji atspari skorpionams. Aptarinėjome variantus ilgai. Išgyveno. Super galių taip pat neatsirado.

mirties slėnis

Dykuma, karštis, slėnis

Susėdome informacijos centre po visko, ką norėjome apžiūrėti. Dykuma, karštis, slėnis… Pamatėme viską, ką norėjome. Pabuvome „po jūra”. Toliau turėjo būti tik laukimas nemokamame kempinge, prie 40 laipsnių karščio.

mirties slėnis

Nusprendėme, kad velniop… Išnaršėme vietą, kur galima buvo nakvoti nemokamai pakeliui į Yosemites nacionalinį parką ir movėme į paviršių.

mirties slėnis

Pasiekėme miestelį Lone Pine, šalia kurio buvo Holivudo kino kūrėjų pamėgta vieta vadinama Alberta Hills. Čia buvo nufilmuotos begalės vesterno ir kitų scenų iš įvairių filmų. Čia mes ir nakvojome. Tarp gyvačių ir skorpionų. Turbūt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *