Backpackers.lt

Įžvalgos

Pirmas įspūdis vairuojant JAV – automobiliai didžiuliai. Jei tik vairuotojų išmonė būtų tokia pat… Stereotipas, kad JAV vairuotojai pakantūs ir mandagūs subliuško. Tai ne mandagumas, o nežinojimas, kas ką turi daryti kelyje. Apie posūkių rodymą ar tolimūjų šviesų išjungimą pamačius priešais sutomobilį net nėr ką kalbėti. Užtat jei esi lietuvis, tau prie lygiaverčių sankryžų visada pirmenybė, nes – iš kur jie žino, kada jiem važiuoti…

JAV laukinės gamtos įvairovė didžiulė. Labiausiai tą galima pastebėti vairuojant. Nors dažniausiai sutinkamas kelio ženklas yra “atsargiai, per kelią gali perbėgti gyvūnas”, kas kelis kilometrus rasi tai plokščiapilvį žoliaėdį, tai pokščiagalvį mėsėdį, tai begalūninį graužiką. Gyvūnai daug įspūdingesni nebūdami plokšti. Bet kur tu tai pastebėsi, kai tavo “pick-up’as” rieda per pusantros važiuojamosios juostos.

Kas nutinka Las Vege – lieka Las Vege. O tiksliau: kas yra Las Vege – tas tegul ir būna tik Las Vege. Jokiam normaliam save gerbiančiam miestui nelinkiu turėti to, ko pilnos šio lošimų centro pakampės. Padugnės, gatvėje dozę šaunantys narkomanai, seks-turizmas ir visko netekę, kas penkis metrus išmaldų prašantys, benamiai. Neveltui net trys šio miesto rajonai patenka į top10 pavojingiausių JAV vietų.

JAV tam tikrose valstijose bei teritorijose yra ne tik apribojimai alkoholio pirkimui ir vartojimui, kartais ištisi miesteliai ir žemės turi nustatę “sausą įstatymą”. Užtat kiekvienam Walmart’e (kaip Lietuvos Maxima) gali įsigyti šaunamąjį ginklą jei tik esi 18 metų amžiaus. Žudyt 18-os, gert – 21-erių.