Tai, ko gero, įrašas, kurio net nereikėtų rašyti. Nesakau, kad ši vieta bloga, ar neypatinga. Dead Horse point arba pastipusio arklio taško parkas buvo gražus. Tačiau tik tiek.
Nacionalinių parkų tarnyba prieš valstijų parkus
Valstijų parkai savotiškai užknisa. Visų pirma, jie yra mokami. Mokami būna ir nacionaliniai parkai, tačiau juose užtenka vieno metinio bilieto ir tu gali lankyti visus nacionalinius monumentus bei parkus iš eilės. Net jei perki atskirą bilietą, mokestis galioja dažniausiai savaitei. Valstijos parke mokestis galioja vienai dienai. Visų antra, darbuotojai čia kitokie. Būdamas šioje valstybėje išties ėmiau gerbti vieną jų struktūrų, kuri vadinasi nacionalinių parkų tarnyba (National Park Service, arba trumpiau NPS).
NPS vienintelis tikslas – išsaugoti gamtos objektus, parkus ir vertę turinčias vietas tokias, kokios jos buvo iki žmonių atėjimo. Kuo autentiškesnes, kuo mažiau sugadintas. Išsaugoti tai ateities kartoms. Čia dirbantys žmonės iš tiesų myli savo darbą, mėgsta pasakoti apie parkus. Dažnai kempinguose pravedamos reindžerių programos, kurių metu išmoksti daug naujo apie gyvūnus, gamtą, geologiją.
Valstijų parkų darbuotojai panašesni į prekybos centrą. Ateini, paklausi klausimo, dar nebaigus sakinio (nes tavo klausimas jau girdėtas begalę kartų) tave pertraukia, įkiša žemėlapį ir atsako kaip įmanoma greičiau. Jei nesugalvoji kito klausimo per porą sekundžių, paprašo užleisti vietą kitam. Žodžiu – thank you, come again.
Valstijų parkuose, kurie dažniausiai yra valdomi žemės valdymo biuro, šalia saugomo objekto dar rasite naftos gręžinių, druskų kasyklų ir panašių žmogaus veiklų. Iš objektų tiesiog bandoma išspausti kuo daugiau pelno, ar tai būtų turizmas, ar tai būtų patį objektą ir gamtą niokojanti veikla.
Dead Horse point vaizdai
Bet kokiu atveju savo padarėm – apėjom aplink vaizdingiausias vietas, daug fotografavom ir stengėmės mėgautis. Šiuo trumpu įrašu tik noriu sau ir kitiems palikti žymą, kad buvome ir čia bei įkelti kelias nuotraukas iš Pastipusio arklio.